Morganriks

Resultat morganriks 2014

Resultat Morgan Riks 2014

Ston 2 år    

1. Lyngbys Estelle Mary 8-8-8-7-8=39 Bästa ungsto och reserv bästa unghäst    

2. Lyngbys Phantasia 7-7-8-8-8=38    

3. Escanias Kitalpha 6-6-6–5=31         

Valacker 2 år  

1. Escanias Blackjack Pine 7-7-8-8-7=37 BUV        

Valacker 3 år    

1. Tullesbo Riverton 7-7-7-7-7=35         

Hingstar 1 år    

1. Näsuddens Quartermaster 8-7-9-8-7=39    

2. Lyngbys Dun Quidditch 7-7-7-9-8=38.    

3. Näsuddens Quizkid 7-7-7-8-7=36    

4. Hagas Lewis Brewster 7-6-7-7-8=35         

Hingstar 2 år    

1. Annebo Kenny R 8-8-7-7-8=38 Bästa unghingst och bästa unghäst         

Hingstar 3 år    

1. Idets Dom Perignom 8-7-7-8-6=36    

2. Escanias Vangelios 7-7-7-7-6=34         

Ston 4 år och äldre    

1. Falkas Disney Hope 9-9-7-8-8-=41 AB-premierad Bästa vuxen    

2. Hagas Dakota Rose 9-8-7-8-7=39        

3. Amberfields Golden Locket 8-8-8-7-7=38        

4. Equinox Charlie´s Angel 8-8-7-7-8=38    

5. Goldget Kitty 7-7-7-8-7=36    

6. Justin Bungowannah 7-7-7-7-7=35    

7. Hagas Harvest of Friends 8-7-7-8-8=38

Ston endast stambokföring    

Memt Betty Louisa 9-8-8-8-7=40 AB-premierad    

Memt Curly Sue 8-8-8-7-7=38 B-premierad         

Föl    

1. Escanias Perfection 8-8-8-8-8=40    

2. Escanias Maryland 8-9-8-7-7= 39    

3. Annebo Happiness 8-8-7-7-8=38    

Föl ej placerad av den amerikanske domaren    

Lyngbys Avalon 8-8-8-7-9=40    

Lyngbys Americone Dream 8-8-7-8-7=38         

Valacker 4 år och äldre    

1. Escanias Pharazon LT 8-7-8-8-8=39 Reserv bästa vuxen   

2. Näsuddens King of Spades 9-8-8-8-8=41    

3. Escanias Phoenix Gold 8-7-8-8-6=37    

4. Näsuddens Int. Pride 8-7-7-9-8=39    

5. Signahls Q Nobel 8-7-7-8-6=36    

6. Scandinavian Hawkeye 7-6-7-8-6=34    

7. Näsuddens Nocturne´s Pride 7-6-7-8-6=31         

Hingstar 4 år och äldre    

1. Näsuddens Moreno Leon 8-7-7-8-6=36         

Best in Show

Annebo Kenny R    

Reserv BIS Lyngbys Estelle Mary         

Morgankorsning ston    

1. Memt Cassie Cupcake 7-7-6-7-5=32         

Avelsklass hingstar    

1. Escanias Pharazon         

Avelsklass ston    

1. Tronshagens Penny         

Dressyr kort bana    

1. Näsuddens King of Spades, Ida Aldernäs, LA:1, 69,21    

2. Näsuddens Int Pride, Minna Korpilathi, LB:1, 63,10    

3. Tullesbo Dan Hawkins, Annika Lindhe, LB:1, 59,14    

4. Signahls Q Nobel, Ida Aldernäs, LB:a, 57,76    

5. Escania’s Commencement, Tova Angantyr, LC:1, 53,89    

6. Escania’s Phoenix Gold, Jessica Elofsson, LC:1, 53,15    

7. SGS King Ivory, Sandra Säbb, MsvB:1, 51,63

8. Näsuddens Moreno Leon, Anneli Sätter Wangenfors, LB:1, 51,38    

9. Goldget Kitty, Sara D Alvrud, LA:1, 50,26    

10. Scandinavian Hawkeye, Christina Bucht, LA:1, 49,48    

11. Escania’s Pharazon LT, Matilda Byberg, LB:1, 45,52         

Dressyr lång bana    

1. Näsuddens Int Pride, Ida Aldernäs, LA:3, 69,71    

2. Näsuddens King of Spades, Ankie Höglund, MsvC:1, 69,36     

3. Goldget Kitty, Jessica Elofsson, LB:3, 50,76

Hoppning clear round    

1. Hagas Caroline Ingalls, Sara Blom, 0 fel    

2. Näsuddens Moreno Leon, Anneli Sätter Wangenfors, 4 fel    

3. Escania’s Commencement,

Tuva Angantyr, utesluten  

Hoppning

1. Näsuddens King of Spades, Ida Aldernäs, 90 cm, 0-0 fel    

2. Näsuddens Int. Pride, Ida Aldernäs, 90 cm, 0-0 fel    

3. Näsuddens Moreno Leon, Anneli Sätter Wangenfors, 70 cm, 0-0 fel    

4. Näsuddens Int. Pride, Minna Korpilathi, 70 cm, 4 fel    

5. Hagas Caroline Ingalls, Sara Blom, 90 cm, 8 fel 

Hunter Pleasure    

1. Näsuddens King of Spades, Ankie Höglund    

2. Näsuddens Moreno Leon, Anneli Sätter Wangenfors    

3. Equinox Charlies Angel, Ann-Sofie Lidmer    

4. Näsuddens Int. Pride, Minna Korpilathi         

Western Pleasure    

1. SGS King Ivory, Sandra Säbb    

2. Scandinavian Hawkeye, Christina Bucht    

3. Goldget Kitty, Sara D Alvrud    

4. Escania’s Phoenix Gold, Jessica Elofsson    

5. Justin Bungowannah, Carina Tiderman         

Western Riding    

1. SGS King Ivory, Sandra Säbb, 72 p   

 2. Näsuddens King of Spades, Ankie Höglund, 69 p    

3. Näsuddens Moreno Leon, anneli Sägger Wangenfors, 67 p    

4. Näsuddens Int. Pride, Ankie Höglund, 66,5 p    

5. Goldget Kitty, Ida Kilåker, 62,5 p    

6. Escania’s Phoenix Gold, Jessica Elofsson, 57,5 p    

7. Hagas Caroline Ingalls, Sara Blom, 55,5 p    

8. Scandinawian Hawkeye, Christina Bucht, 55,5 p    

9. Tullesbo Dan Hawkins, Annika Lindhe, 50 p    

10 Signahls Q Nobel, Patrik Lindholm, 53 p

11. Memt Cassie Cupcake, Anna Törnstråle, 50 p    

12. Justin Bungowannah, Carina Tiderman, DQ    

13. Amberfields Golden Locket, Sara D Alvrud, DQ     

Reining   

1. SGS Ivory, SandramSäbb, 66 p    

2. Hagas Caroline Ingalls, Sara Blom, 58 p    

3. Näsuddens King of Spades, Ankie Höglund, 57 p    

4. Näsuddens Int. Pride, Ankie Höglund, 57   

Trail     

1. SGS King Ivory, Sandra Säbb, 85,5 p    

2. Escanias Commencement, Ewa Angantyr, 81,5 p    

3. Näsuddens Moreno Leon, Anneli Sätter Wangenfors, 80,5 p    

4. Goldget Kitty, Sara D Alvrud, 79 p    

5. Näsuddens King of Spades, Ankie Höglund, 75,5 p     

6. Näsuddens Int. Pride, Minna Korpilathi, 68 p    

7. Escania’s Phoenix Gold, Jessica Elofsson, 65 p    

Signahls Q Nobel, Patrik, Lindholm, 54,5 p    

Scandinawian Hawkeye, Christina Bucht, 52,5 p         

Trail in hand    

1. Escanias Blackjack Pine, Lotta Sleight, 72,5 p    

2. Escanias Kitalpha, Sara D Alvrud, 70,5 p    

3. Näsuddens Quizkid, Lina Svensson, 67,5    

4. Lyngbys Dun Quidditch, Lina Svensson, 64 p    

5. Lyngbys Phantasia, Mia Alvrud, 61 p    

6. Idets Dom Perignon, Vanessa Fransson, 60 p    

7. Escanias Vangelios, Mia Alvrud, 54,5 p

Precisionskörning     

1. Scandinavian Hawkeye, Christina Bucht    

2. Signahls Q Nobel, Patrik Lindholm

Pleasurekörning     

1. Scandinavian Hawkeye, Christina Bucht    

2. Equinox Charlies Angel, Gunnar Lidmer    

3. Goldget Kitty, Sara D Alvrud,    

4. Signahls Q Nobel, Minna Korpilathi   

Tömkörning unghästar    

1. Escanias Vangelios, Carina Tiderman, 105 p    

2. Escanias Blackjack Pine, Lotta Sleight, 102 p    

3. Idets Dom Perignon, Vanessa Franssoon, 90,5 p 

Tömkörning vuxna hästar

1. Escanias Commencement, Ewa Angantyr, 116,5 p    

2. Equinox Charlies Angel, Gunnar Lidmer, 102,5 p 

      

Löshoppning     

Scandinavian Hawkeye 8,5-9  Bästa vuxen    

Näsuddens Int. Pride 8,5-9   Bästa vuxen    

Lyngbys Phantasia 8,5-9 Bästa 2-åring    

Näsuddens King of Spades 8-9    

Escanias Vangelios 8-8,5   Bästa 3-åring    

Idets Dom Perignom 8-8    

Lyngbys Don Quidditch 7-8   Bästa 1-åring    

Escanias Pharazon LT 7-8    

Näsuddens Quizkid 6,5-8

Annebo Kenny R 6,5-7    

Näsuddens Moreno Leon 6,5-7    

Signahls Q Nobel 6-7    

Escanias Kitalpha 6-6,5    

Hagas Harvest of Friends 4-6    

Hagas Dakota Rose 3,5-6    

Escanias Phoenix Gold 4-4      

  

Löshoppning     

Scandinavian Hawkeye 8,5-9  Bästa vuxen    

Näsuddens Int. Pride 8,5-9   Bästa vuxen    

Lyngbys Phantasia 8,5-9 Bästa 2-åring    

Näsuddens King of Spades 8-9    

Escanias Vangelios 8-8,5   Bästa 3-åring    

Idets Dom Perignom 8-8    

Lyngbys Don Quidditch 7-8   Bästa 1-åring    

Escanias Pharazon LT 7-8    

Näsuddens Quizkid 6,5-8

Annebo Kenny R 6,5-7    

Näsuddens Moreno Leon 6,5-7    

Signahls Q Nobel 6-7    

Escanias Kitalpha 6-6,5    

Hagas Harvest of Friends 4-6    

Hagas Dakota Rose 3,5-6    

Escanias Phoenix Gold 4-4      

Löshoppning     

Scandinavian Hawkeye 8,5-9  Bästa vuxen    

Näsuddens Int. Pride 8,5-9   Bästa vuxen    

Lyngbys Phantasia 8,5-9 Bästa 2-åring    

Näsuddens King of Spades 8-9    

Escanias Vangelios 8-8,5   Bästa 3-åring    

Idets Dom Perignom 8-8    

Lyngbys Don Quidditch 7-8   Bästa 1-åring    

Escanias Pharazon LT 7-8    

Näsuddens Quizkid 6,5-8

Annebo Kenny R 6,5-7    

Näsuddens Moreno Leon 6,5-7    

Signahls Q Nobel 6-7    

Escanias Kitalpha 6-6,5    

Hagas Harvest of Friends 4-6    

Hagas Dakota Rose 3,5-6    

Escanias Phoenix Gold 4-4      

MSHA Trophy    

1. Goldget Kitty, 20,6 p    

2. Scandinavian Hawkeye, 20 p    

3. Signahls Q Nobel, 19,8 p    

4. Equinox Charlies Angel, 11 p         

SMHF Trophy    

1. Lyngbys Phantasia, 24 p    

2. Excanias Vangelios, 21 p    

3. Idets Dom Perignon, 19,4 p    

4. Lyngbys Dun Quidditch, 18 p    

5. Escanias Blackjack Pine, 16,2 p    

6. Näsuddens Quizzkid, 15 p    

7. Excanias Kitalpha, 12 p         

Sport Morgan Trophy    

1. Näsuddens King of Spades, 62 p    

2. Näsuddens Int. Pride, 45,8 p    

3. Näsuddens Moreno Leon, 34,4 p    

4. Goldget Kitty, 28,2 p    

5. Scandinavian Hawkeye, 25,4 p    

6. Escanias Phoenix Gold, 19,4 p    

7. Signahls Q Nobel, 17,8 p    

8. Tullesbo Dan Hawkins, 15,4 p    

9. Hagas Caroline Ingalls, 14,6 p    

10 Justin Bungowannah, 2 p  

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *